Select Page
Wróć

Sole do kąpieli

Jakie korzyści przyniesie twojej skórze stosowanie soli do kąpieli?

Kąpiel z dodatkiem spec­jalnej soli zapewni ciału relaks, a także wspo­może regen­er­ację sił. Często sprzyja także sprzyjać leczeniu skóry. Sole kąpielowe są produk­tami przys­tęp­nymi cenowo i za ich pomocą możesz wykonać łatwe zabiegi pielę­gna­cyjne w domowym zaciszu. Można także stworzyć własną mieszankę soli do kąpieli i solanek.

1. Rodzaje soli do kąpieli

Stosuje się wiele odmian soli do kąpieli. Różnią się one pod względem gatunku, właś­ci­wości, a także zapachu. Do najpowszech­niej stosowanych soli zaliczamy:

Sól himala­jska – wyróżnią ją jasnoróżowy kolor. Dzięki zawartym w soli himala­jskiej mikro i makroele­mentom kąpiele z dodatkiem tej soli mają dobroczynny wpływ na naszą skórę a także na cały orga­nizm. Minerały rozpuszczają się w wodzie i poprzez pory skórne wnikają do naszego orga­nizmu i przyspieszają wydalanie toksyn. Kąpiel solankowa działa odtruwa­jąco na nasz orga­nizm i poprawia kondycję naszej skóry. Przyspiesza procesy gojenia i łagodzi prob­lemy dermatologiczne.

Sól z Morza Martwego – pozyskuje się ją z wody Morza Martwego poprzez odparowanie. Ta sól jest bogata w żelazo, mangan, magnez, potas i wiele innych mikro i makroele­mentów. Podczas kąpieli te pier­wiastki są absorbowane przez naszą skórę i dzięki temu poprawia się jej wygląd i kondycja.

Sól z Morza Śródziem­nego – jest to wysoko miner­al­i­zowana gruba sól morska w białym kolorze.

Sole do kąpieli mogą być drobno lub gruboziar­niste ale więk­szość z nich dobrze i szybko rozpuszcza się w wodzie. Niek­tóre sole szczególnie drob­noziar­niste można wyko­rzystać również do peelingu całego ciała. Wystarczy ją wymieszać z odrobiną olejku pielę­gna­cyjnego, a następnie spłukać.

2. Korzyści płynące ze stosowania soli do kąpieli

Sole do kąpieli nie tylko działają relak­su­jąco – zapew­niają one również zaskaku­jąco wiele innych korzyści. Przykładowo, kąpiele w soli z Morza Martwego:

  • • relak­sują i odprężają
  • • popraw­iają wygląd i kondycję skóry,
  • • łagodzą prob­lemy derma­to­log­iczne (trądzik, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, grzybice)
  • • zmniejszają pocenie się,
  • • przy­czy­niają się do likwidacji napięcia i bólu mięśni.

Sól morska doskonale wygładza skórę i usuwa z jej powierzchni martwe komórki.
Stosowanie soli do kąpieli poprawia słabe krążenie, niweluje szty­wność mięśni i objawy zapalenia stawów.
Przy­na­jm­niej raz w tygodniu warto zafun­dować sobie kąpiel z dodatkiem soli. Ponadto za pomocą soli możesz zafun­dować sobie niezwykłą sesję aromat­er­apeu­ty­czną. Wystarczy jedynie dobrać odpowiednio do włas­nych pref­er­encji sól o przy­jemnym zapachu na przykład z dodatkiem lawendy, nagi­etka czy płatków róży.

Więcej rozmaitych soli do kąpieli znajdziesz tutaj

Skontaktuj się

Podaj przybliżony metraż obiektu
i zostaw do siebie kontakt -
odpowiadamy już po chwili!    m2