INFORMACJE – NOWOŚCI – ZAKUPY – PROJEKTY

Sole do kąpieli SolanaSole do kąpieli

Jakie korzyści przyniesie twojej skórze stosowanie soli do kąpieli?

Kąpiel z dodatkiem specjalnej soli zapewni ciału relaks, a także wspomoże regenerację sił. Często sprzyja także sprzyjać leczeniu skóry. Sole kąpielowe są produktami przystępnymi cenowo i za ich pomocą możesz wykonać łatwe zabiegi pielęgnacyjne  w domowym zaciszu.  Można także stworzyć własną mieszankę soli do kąpieli i solanek. 

1. Rodzaje soli do kąpieli

Stosuje się wiele odmian soli do kąpieli. Różnią się one pod względem gatunku, właściwości, a także zapachu. Do najpowszechniej stosowanych soli zaliczamy:

Sól himalajska – wyróżnią ją jasnoróżowy kolor. Dzięki zawartym w soli himalajskiej mikro i makroelementom kąpiele z dodatkiem tej soli mają dobroczynny wpływ na naszą skórę a także na cały organizm. Minerały rozpuszczają się w wodzie i poprzez pory skórne wnikają do naszego organizmu i przyspieszają wydalanie toksyn. Kąpiel solankowa działa odtruwająco na nasz organizm i poprawia kondycję naszej skóry. Przyspiesza procesy gojenia i łagodzi problemy dermatologiczne.

Sól z Morza Martwego – pozyskuje się ją z wody Morza Martwego poprzez odparowanie. Ta sól jest bogata w żelazo, mangan, magnez, potas i wiele innych mikro i makroelementów. Podczas kąpieli te pierwiastki są absorbowane przez naszą skórę i dzięki temu poprawia się jej wygląd i kondycja.

Sól z Morza Śródziemnego – jest to wysoko mineralizowana gruba sól morska w białym kolorze.

Sole do kąpieli mogą być drobno lub gruboziarniste  ale większość z nich dobrze i szybko rozpuszcza się w wodzie.  Niektóre sole szczególnie drobnoziarniste można wykorzystać również do peelingu całego ciała. Wystarczy ją wymieszać z odrobiną olejku pielęgnacyjnego, a następnie spłukać.

2. Korzyści płynące ze stosowania soli do kąpieli

Sole do kąpieli nie tylko działają relaksująco – zapewniają one również zaskakująco wiele innych korzyści. Przykładowo, kąpiele w soli z Morza Martwego:

  • relaksują i odprężają
  • poprawiają wygląd i kondycję skóry,
  • łagodzą problemy dermatologiczne (trądzik, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, grzybice)
  • zmniejszają pocenie się,
  • przyczyniają się do likwidacji napięcia i bólu mięśni.

Sól morska doskonale wygładza skórę i usuwa z jej powierzchni martwe komórki. 
Stosowanie soli do kąpieli  poprawia słabe krążenie, niweluje sztywność mięśni i objawy zapalenia stawów.
Przynajmniej raz w tygodniu warto zafundować sobie kąpiel z dodatkiem soli. Ponadto za pomocą soli możesz zafundować sobie niezwykłą 
sesję aromaterapeutyczną. Wystarczy jedynie dobrać odpowiednio do własnych preferencji sól o przyjemnym zapachu na przykład z dodatkiem lawendy, nagietka czy płatków róży.

Więcej rozmaitych soli do kąpieli znajdziesz tutaj

Komentowanie jest wyłączone